Genel
yazılım satış
YAZILIM SATIŞ

Yazılım sistemleri, tüm ürün ve hizmetlerini, aynı anda binlerce şirket/kullanıcı için geliştirir ve sunar. Bu nedenle özellikle küçük ve orta ölçekli işletmeler; uzmanlık, danışmanlık ve yatırım maliyetleri nedeniyle edinemeyecekleri sistem, servisler ve entegrasyonları rahatça kullanabilir.

Pazarlama, ürünlerin veya hizmetlerin müşteriye ulaşana kadar geçen sürede yapılan faaliyetlere denir. Pazarlama; reklam, halkla ilişkiler, marka yönetimi, viral ve doğrudan posta gibi yöntemleri içerir.

Satış ise bir ürünü para veya başka bir şey karşılığında değiştirmek için yapılan faaliyetlerdir.

Kısacası; pazarlama, potansiyel müşterilere erişmek ve onları ikna etmek için yaptığınız her şeydir. Satış süreci ise satışı kapatmak ve sözleşme imzalamak için yaptığınız her şeydir.

yazılım satış

Pazarlama olmadan potansiyel müşteriniz olmaz. İyi bir satış tekniğiniz olmadan da satışı başarıyla kapatamazsınız.

Yazılım satmak aslında bir hayal satmaktır. Vaat etmektir. Müşterinin istediği özelliklerde bir hizmet olduğuna ikna etmeye çalışırız. Eğer bunu başaramazsak geleceğimizi baltalamış olacağız. Bu yüzden yapamayacağımış şeyleri vaat etmemeliyiz.

Bizde hayatımız içinde bir çok hizmet satın alıyoruz. Empati yaparak iki tarafında mutlu olabileceği stratejiler geliştirmek gereklidir. Kurduğumuz ilişki kaliteli olmalıdır.

Satmaya çalıştığımız yazılımlar elle tutulur gözle görünür değildir. Bu yüzden karşı tarafta korku, endişe gibi olumsuz duygular oluşabilecektir. Bunu kırmak için öncelikle çok iyi bir analiz yapılmalıdır. Görünen ihtiyacın arkasındaki asıl ihtiyacı tespit etmek bir satıcı için en zor yetidir.

Yanılgılarımızdan biride verdiğimiz hizmetin iyi olduğunu kendi kendimize biliyor olduğumuzu düşünmemizdir. Bu düşüncenin tehlikesi hizmetimizde iyileştime için gerekli yatırımlardan alıkoymasıdır. Bu yüzden verdiğimiz hizmetlerin müşterilerde sorgulaması düzenli bir şekilde yapılmalıdır. Bunları telefonla anket ve düzenli ziyaretler ile gerçekleştirebiliriz.

İLETİŞİM ;
Telefon : +90 (216) 493 8810
E-posta : [email protected]
Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels