E-Reçete Programı
İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım Nedir?
İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım Nedir?

İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım

işyeri hekimi,İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,ÇSGB tarafından yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerinin elektronik ortamda yönetilmesine hedefiyle 2 Ekim 2017 tarihinde “elektronik işyeri hekim uygulaması” başlatılmıştır. Bu uygulamaya göre 31 Aralık 2017 tarihinden itibaren işyeri hekimlerinin işyerlerinde düzenledikleri reçeteleri MEDULA sistemi ile bağlantılı olarak e-reçete şeklinde düzenlemeleri gerekiyor.

işyeri hekimi,Bununla beraber 27 Aralık 2017 tarihinde yapılan duyuru ile altyapı yetersizliği nedeniyle 1 Mart 2018 tarihine kadar kağıt reçetelerin de kabul edileceği bildirilmiştir. Yani 1 Mart 2018 tarihine kadar kağıt reçetelerde “sistem çalışmadığı için e-reçete düzenlenememiştir” ifadesi yer alması durumunda elle yazılan reçeteler de geçerli olacaktır.

E-Reçete Nedir ?

işyeri hekimi,İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,E-reçete, elektronik ortamda düzenlenerek merkezi sağlık sistemine elektronik olarak kaydedilen ve bir reçete numarası verilen reçetelerdir. E-reçete, 6 karakterden oluşan bir kod ile numaralandırılır ve hastaların ilaç alımlarında kağıt reçeteye gerek kalmadan ilaç almalarına imkan tanır.

işyeri hekimi,Eczanei kamu hastaneleri, sağlık ocağı, verem savaş dispanseri, ana-çocuk sağlığı ve aile planlaması merkezi, sağlık merkezi ve toplum sağlığı merkezi, 112 acil sağlık hizmeti birimi, üniversitelerin medikososyal birimleri gibi sağlık kuruluşları 2012 yılından itibaren e-reçete sistemini kullanmaktadır.

İşyeri Hekimleri Nasıl E-Reçete Düzenleyebilir

işyeri hekimi,İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,İşyeri hekimlerinin e-reçete yazabilmesi için e-imza kullanarak bir e-reçete entegrasyon yazılımı ile reçete yazmaları gereklidir. Bunun için;

 İşyeri Hekiminin e-imza sahibi olması,

⇒ E-reçete programı olması,

⇒ İşyeri hekiminin MEDULA sistemine kayıtlı olması,

 İşyeri hekiminin reçete düzenlediği kişinin çalıştığı işyeri ile İSG-KATİP üzerinden sözleşmesinin bulunması gerekmektedir.

İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılımı Nedir ?

işyeri hekimi,İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,E-reçete yazılımı, Sağlık Bakanlığı Medula Eczane sistemi ile elektronik ortamda iletişim kurarak düzenlenen reçetelerin doğrudan merkezi sağlık sistemine aktaran yazılımlardır. Birçok yazılım firması İSG alanında yazılımlar geliştirmiştir. Bu iş sağlığı ve güvenliği yazılımları ile işyerlerindeki iş güvenliği ve sağlık faaliyetlerinin etkin olarak takip edilmesi amaçlanmaktadır. Daha önce iş sağlığı ve güvenliği yazılımları hakkında yayınladığımız yazıda bu yazılımlar ile ilgili detaylı bilgi bulabilirsiniz.

işyeri hekimi,İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,Mevcut bir çok isg programı, e-reçete uygulaması nedeniyle sistemlerine e-reçete yazma özelliği eklemiş durumdadır. Bunun yanında sadece e-reçete yazma amacıyla tasarlanmış programlar da mevcuttur. Ayrıca ücretsiz işyeri hekimi e-reçete programları da vardır.

İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,İhtiyaca göre bu yazılımlar arasından tercih yapılabilir.

İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,Geniş kapsamlı entegre yazılımlar, işyerinde çalışan personel bilgisini de tutarak bilgileri doğrudan getirebilen ve personele yazılan tüm ilaçları, aldığı tüm sağlık raporlarını kayıt eden yazılımlardır. Bu sayede personelin sağlık geçmişi tam olarak takip edilebilir.

İşyeri Hekimi E-Reçete Yazılım,Bunun yanında küçük işletmeler için böyle bir ihtiyaç olmaması halinde sadece e-reçete yazma amacıyla ücretli veya ücretsiz birçok program mevcuttur.

Telefon : +90 (216) 392 0 222

E-posta :[email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels