E-Reçete Programı
E-Reçete Sorgulama Sgk Hakkında Merak Ettikleriniz!
E-Reçete Sorgulama Sgk Hakkında Merak Ettikleriniz!

E-Reçete Sorgulama Sgk

SGK sistemi sayesinde reçetenizi internetten de öğrenebilirsiniz. Böylece hastaneye gitmeden de reçetenizi çıkartarak eczaneden alabilirsiniz. Artık reçete numarası ile alacağınız ilaçlara daha hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Daha sonra istediğiniz durumda ilaçlarımızın isimlerini öğrenmek için veya kullanım şekli için siteye giriş yaparak bilgi alabilirsiniz. Böylece zor durumda kaldığınızda zaman kaybetmeden ilaçlarınız hakkında bilgi alarak o şekilde kullanabilirsiniz. Öncelikle sorgulama sayfasına ulaşabilmeniz için siteye e-devlet şifreniz ve TC kimlik numaranız ile giriş yapmanız gerekir. E-devlet şifreniz yoksa en yakın PTT şubesine giderek 2 TL karşılığında alabilirsiniz. Böylece istediğiniz zaman siteye giriş için kullanabilirsiniz. Yazılmış olan reçetelerinizi bu şekilde istediğinizde sorgulayabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu reçete sorgulama için yapmanız gereken öncelikle http://www.turkiye.gov.tr adresine girerek adınıza yazılmış olan reçeteyi görüntülemektir. Böylece daha fazla zahmet çekmeden internet üzerinden kısa sürede ve yorulmadan öğrenebilirsiniz. Reçeteniz ile eczaneye giderek ilaçlarınızı alabilirsiniz. Ayrıca ilaçlarınızın kullanım süresini veya ne şekilde kullanılması gerektiğini de bu şekilde öğrenebilirsiniz. Artık internet sitesi sayesinde daha hızlı bir şekilde aradığınız ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. SGK reçete sorgulama sekmesine tıklayarak aradığınız reçeteye ulaşabilirsiniz. Reçetenizi sorgulayarak listede neler olup olmadığını görebilirsiniz. Günümüzde her şey artık internet üzerinden daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Böylece dışarı çıkmadan da ihtiyaç duyduklarını internetten öğrenebilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumu reçete sistemi nasıl kullanılır?

E-reçete ile sağlık kurumu tarafından yazılan bütün reçeteleri görüntüleyebilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu reçete sorgulama sistemi internet üzerinden kullanım imkanı sağlamaktadır. Doktor tarafından yazılan reçetenizi istediğiniz zaman sizlerde internetten giriş yaparak görüntüleyebilir ve neler olduğuna bakabilirsiniz. Ayrıca eczaneye gitmeden fiyatları hakkında yine aynı siteden bilgi alabilir ve ona göre yanınıza yeterli miktarda para alarak eczaneye gidebilirsiniz. Bu sayede zor durumda kalmadan ödemenizi yapabilir ve rahat bir şekilde işinizi halletmiş olabilirsiniz. Daha fazla bilgi için farklı sekmelere tuşlayarak giriş yapabilir ve gerekli olan bilgileri girerek istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz. SGK reçete sorgulama sistemi için giriş yaptıktan sonra sekmeye tıklayarak gerekli bilgileri girmeniz yeterli olacak.

Telefon : +90 (216) 392 0 222

E-posta :[email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels