E-Reçete Programı
E-İmza İle Neler Yapılır Hakkında Merak Ettikleriniz!
E-İmza İle Neler Yapılır Hakkında Merak Ettikleriniz!

[vc_row][vc_column width=”5/6″][vc_single_image image=”13563″ img_size=”full”][vc_column_text]

E-İmza İle Neler Yapılır

E-imza ile size verilen yetkiler çerçevesinde girmiş olduğunuz ortamlarda başvurularınızı otomatik olarak yapabilir, size ayrılan bölümlere ve e-devlet çatısı altında oluşturulan bütün sayfalara girişler yaparak gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Oturduğunuz yerden Tüketici Hakem Heyetine başvuru yaparak hakkınızı arayabilir, adli makamlarda açılmış olan davalara ve kararlar ile duruşma tutanaklarınızı okuyabilirsiniz.Milli Eğitim Bakanlığının sayfasından giriş yaparak velisi olduğunuz çocuklarınız hakkında bilgileri görebilirken aynı  zamanda vergi borçlarınızı, yatırdıklarınızı üzerinize kayıtlı tapu bilgilerini görebilmeniz mümkün.

Borsa ile ilgileniyorsanız MKK ile bağlantılı olarak ilgili şirketlerin hisse senetleri hakkında bilgi alırken olağan toplantıların  takibini yapabilirsiniz.Elektronik verilere eklenen güvenlik yazılımları olan e-imzalar ile gerçek hayatta yapılabilen işlemlerin birçoğu gerçekleştirilebilir.E-imza ıslak imza ile aynı hukukî geçerliliğe sahiptir. Eklendiği e-postanın gerçek ya da tüzel bir kişi tarafından gönderildiğini garantiler. E-posta bir kere gönderildiğinde, yolda ya da varış yerinde değiştirilemez.

Kurumlar arası iletişimde de kullanılıyor. Yine örneklerle açıklayalım. (Emniyet Müdürlükleri, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlükleri vb) daha pek çok kurum birbirleri ile bunun sayesinde iletişim kurabilirler. Vergi ödemeleri de bu yöntemle de  yapılabiliyor. Kurumsal pek çok alanda kullanılabiliyor. Elektronik oy verme işlemleri sağlık uygulamaları da sadece bunlardan bazıları (Sağlık personeli – hastaneler – eczaneler) gibi örnekler verilebilir.

E-imzayı gerçek kişiler ve kurumlar adına yetkili olan kişiler kullanabilir. Böylelikle herhangi bir sorunda, inkâr edilemeyecek biçimde sorumlu olan kişiler belirlenmiş olunur.Günümüzde son derece kullanışlı olan ve ihtiyaç olarak nitelendirilen bir sistemdir.

E-imzalar, e-devlet uygulamalarında da kullanılabilir. Bunun yanı sıra e-imza uygulamalarının zorunlu olduğu; UYAP, EKAP, Sanayi Bakanlığı gibi kamu uygulamalarında da kullanılabilir.

Telefon : +90 (216) 392 0 222

E-posta :[email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/6″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”blog-widget-area”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]
[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels