E-FATURA
E-Arşiv faturası nedir? Nasıl kullanılır?

E-Arşiv Faturası Nedir? Nasıl Kullanılır?

Faturalama süreçlerinin dijital ortama taşınması ile birlikte e-arşiv faturası sık sık duyduğumuz bir kavram haline geldi. Peki nedir bu E-arşiv faturası? E-Arşiv faturası kullanıcısı olmak için e-faturaya geçmek gerekir mi? Hepsinin cevabı ve daha fazlası yazımızda.

e-arsiv-nedirE-Arşiv nedir?

E-Arşiv; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan bir uygulamadır.

E-Arşiv faturası nedir?

E-Arşiv faturası bir elektronik fatura türüdür. Bu faturayı E-arşiv uygulaması aracılığı ile oluşturup müşterinize iletebilirsiniz.

E-Arşiv faturasını kimlere gönderebilirim?

E-Fatura ve E-arşiv entegrasyonunuzu tamamladıktan sonra E-fatura kullanıcısı olmayan tüm müşterilerinize E-arşiv faturası gönderebilirsiniz.

E-Arşiv kullanmak için E-fatura kullanıcısı olmalı mıyım?

Evet. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen kurallara göre E-arşiv kullanıcısı olmak için önce e-fatura kullanıcısı olmalısınız.

E-Fatura ve E-arşiv sistemlerine nasıl başvurabilirim?

e-Fatura ve e-arşiv sistemlerine çeşitli entegratörler aracılığı ile başvurabilirsiniz.

e-Fatura ve e-arşiv, genel ismi ile elektronik fatura başvurusu ve geçişi için Paraşüt, kullanıcılara “Self Servis Başvuru” ve “Anahtar Teslim Başvuru” olmak üzere iki seçenek sunar. Self Servis başvuru tamamen ücretsizdir. Anahtar Teslim başvuru için 100 TL + KDV olan hizmet bedelini ve Mali Mühür başvuru ücretini ödemeniz gerekir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız:

Bizi Arayın: 0216 494 2696

Bize Yazın: [email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız…

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels