E-FATURA
muhasebe yazılımı
E-Arşiv Fatura Dizaynı

E-Arşiv Fatura Dizaynı Nasıl Olmalı?

E-Arşiv Fatura Dizaynı Faturalama süreçlerinin dijital ortama taşınması ile birlikte e-arşiv faturası sık sık duyduğumuz bir kavram haline geldi. Peki nedir bu E-arşiv faturası? E-Arşiv faturası kullanıcısı olmak için e-faturaya geçmek gerekir mi? Hepsinin cevabı ve daha fazlası yazımızda.

e-arsiv-nedirE-Arşiv nedir?

E-Arşiv Fatura Dizaynı; Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak faturanın elektronik ortamda oluşturulması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını kapsayan bir uygulamadır.

E-Arşiv faturası nedir?

E-Arşiv faturası bir elektronik fatura türüdür. Bu faturayı E-arşiv uygulaması aracılığı ile oluşturup müşterinize iletebilirsiniz.

E-Arşiv faturasını kimlere gönderebilirim?

E-Fatura ve E-arşiv entegrasyonunuzu tamamladıktan sonra E-fatura kullanıcısı olmayan tüm müşterilerinize E-arşiv faturası gönderebilirsiniz.

E-Arşiv kullanmak için E-fatura kullanıcısı olmalı mıyım?

Evet. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen kurallara göre E-arşiv kullanıcısı olmak için önce e-fatura kullanıcısı olmalısınız.

E-Fatura ve E-arşiv sistemlerine nasıl başvurabilirim?

e-Fatura ve e-arşiv sistemlerine çeşitli entegratörler aracılığı ile başvurabilirsiniz.

e-Fatura ve e-arşiv, genel ismi ile elektronik fatura başvurusu ve geçişi için Paraşüt, kullanıcılara “Self Servis Başvuru” ve “Anahtar Teslim Başvuru” olmak üzere iki seçenek sunar. Self Servis başvuru tamamen ücretsizdir. E-Arşiv Fatura Dizaynı Anahtar Teslim başvuru için 100 TL + KDV olan hizmet bedelini ve Mali Mühür başvuru ücretini ödemeniz gerekir.

Detaylı Bilgi İçin Arayınız:

Bizi Arayın: 0216 494 2696

Bize Yazın: [email protected]

Detaylı İletişim İçin Tıklayınız…

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels