Genel
Akınsoft WOLVOX 8 ERP Programı 2022 Yılı Devir İşlemleri

AKINSOFT WOLVOX 8 ERP programında 2020 – 2021 çalışma yılına devir işleminizi aşağıdaki adımları izleyerek yapabilirsiniz.

 

Uyarı 1: Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ERP ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir.

 

Uyarı 2: Mevcut çalışma yılınızda Teklif, Sipariş ve Servis modülleri için ekstra Durum Tanımı oluşturduysanız Şirket kayıt işlemleri ekranından Çalışma Yılı Oluştur seçeneğini kullanmanız gerekmektedir. Bu bölümden durum tanımlarını seçerek bir sonraki yıla aktarım gerçekleştirebilirsiniz.

Uyarı 3: Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız! 

Uyarı 4:  Yeni yıla devir işlemi yapıldıktan sonra 2021 çalışma yılında 2020 tarihli yeni işlemler (fatura,irsaliye vb.) ve devirden gelen işlemler de düzenleme yapılamamaktadır.

AKINSOFT WOLVOX 8 Kontrol Panel programınızın son sürümünü www.akinsoft.com.tr adresinden indirebilirsiniz.

Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz!.. WOLVOX 8 programında 2021 yılına devir işlemi için, Kontrol Paneli’nde bulunan “Yetkili” menüsünden “Devir İşlemleri” alanına geliniz.

 

 

 

 

Karşınıza, aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı, “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2021) devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz. (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2020)

Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket ya da şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, devir seçeneklerini “Evet” yapınız.

 

Modül bazında aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak, programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. “İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

 

“İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

                       “İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

“İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

“İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

“İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

“İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

 

 

 

Tüm ayarlamalarınızdan sonra “Tüm Kontrollerimi Yaptım” seçeneğini işaretleyerek “Devir İşlemine Başla”butonuna basınız.

 

 

Devir işlemleri devam ederken WOLVOX ERP programının server ve client bilgisayarlar tarafından kullanılmadığına emin olunuz !

 

 

Yeni yıl devir işlemleri tamamlandı iletisini aldıktan sonra programınızı yeni çalışma yılı üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Not : Devir işlemleri sonrasında yeni yıla devir işlemi yaptığınız cari, stok v.b. modüllerinizin bakiyelerini lütfen kontrol ediniz.

Telefon : +90 (216) 493 8810

E-posta : [email protected]

×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels