AKINSOFT
AKINSOFT WOLVOX 7 programında 2017 yılı devir işlemlerini nasıl yapabilirim?

Uyarı: Devir işlemi için AKINSOFT WOLVOX Kontrol Panel programınızın sürümünün güncel olması gerekmektedir. Eğer eski bir versiyon kullanıyorsanız; Kontrol Paneli, ERP ve kullanmakta olduğunuz tüm WOLVOX programlarınızı güncellemeniz gerekmektedir !!!

Devir işlemine başlamadan önce, mutlaka veritabanınızın yedeğini alınız !!!
Öncelikle eğer sisteminiz çok kullanıcılı ise, bağlı olan tüm kullanıcıların oturumlarını kapattıklarından emin olunuz!
WOLVOX 7 programında 2017 yılına devir işlemi için, Kontrol Paneli’nde bulunan “Yetkili” menüsünden “Devir İşlemleri” alanına geliniz.

wolvox7-foto1

Karşınıza, aşağıda ekran görüntüsü verilen pencere açılacaktır. Açılan bu pencereden sırası ile aktarım yapılacak yılı “Oluşturulacak Çalışma Yılı” hanesine girip (Örn. 2017) olarak ekleyiniz. Daha sonra devir işlemi için baz alınacak son işlem tarihini giriniz. (Örn. Devir İçin Son İşlem Tarihi: 31.12.2016)

wolvox7-foto2

Bu aşamadan sonra devir yapılacak şirket ya da şirketlerinizi seçiniz. Eğer birden fazla şirket ile çalışıyorsanız ve listedeki tüm şirketleri devir yapmanız gerekiyorsa, devir seçeneklerini “var” yapınız.
Aktarılmasını istediğiniz verileri işaretleyerek ya da aktarılmasını istemediklerinizin işaretini kaldırarak programınızı yeni yıl için devir işlemine hazır hale getirmiş olursunuz. “İleri” butonuna basarak devir işlemine devam ediniz.

wolvox7-foto3

Tüm ayarlamalarınızdan sonra “Tüm Kontrollerimi Yaptım” seçeneğini işaretleyerek “Devir İşlemine Başla” butonuna basınız.

wolvox7-foto4

Devir işlemleri devam ederken WOLVOX ERP programının server ve client bilgisayarlar tarafından kullanılmadığına emin olunuz! Yeni yıl devir işlemleri tamamlandı iletisini aldıktan sonra programınızı yeni çalışma yılı üzerinden kullanmaya devam edebilirsiniz.
Not : Devir işlemleri sonrasında yeni yıla devir işlemi yaptığınız cari, stok vb. modüllerinizin bakiyelerini lütfen kontrol ediniz.
×
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
happy wheels